KSÜ Logo

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi

Ulusal Lojistik ve Tedarik Zinciri Kongresi

ULTZK 2021 ORGANİZASYON DEVİR TESLİM TÖRENİ.-01.02.2021

LODER Lojistik Derneği tarafından her sene bir ortak-yürütücü üniversite ile birlikte düzenlenen “ULUSAL LOJİSTİK ve TEDARİK ZİNCİRİ KONGRESİ” 2021 yılında Türkoğlu Meslek Yüksekokulu tarafından organize edilerek gerçekleştirilecektir.

Bu sene dokuzuncusu düzenlenen ULTZK’20 organizasyonunun kapanışında ise devir-teslim töreni yapılmıştır. Törende, LODER Başkanı Prof. Dr. Mehmet TANYAŞ gelecek sene kongrenin Türkiye Lojistik Master Planında kritik bir konumunda yer alan ve Türkoğlu Lojistik Merkezi gibi lojistik işlem kapasitesi potansiyeli yüksek bir tesisi bünyesinde barındıran bir kent olan Kahramanmaraş’ta düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti belirterek konuşmasına başladı. 10.’su düzenlenecek olan ULTZK’21 kongresinin ana temasının “LOJİSTİK MERKEZ ve ANA ULAŞTIRMA KORİDORU” olarak belirlendiğini söyledi. 2021’de düzenlenecek 10. ULUSAL LOJİSTİK ve TEDARİK ZİNCİRİ KONGRESİNİN ülkemizin lojistik yetkinliğinin gelişimi için hayırlı olmasını umut ettiğini söyleyerek, Türkoğlu Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı ve ULTZK’21 organizasyonunun yürütücülüğünü üstlenen Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Sarper KARAKADILAR’a hazırlık süreci için başarılar diledi.    

Törende organizasyonu düzenleme görevini teslim alma konuşması yapan Türkoğlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Yusuf Ziya KOCABAŞ ise LODER Lojistik Derneğinin ülkemiz ve sektör açısından yapmış olduğu değerli çalışmaları yakından takip ederek takdir ettiğini belirterek konuşmasına başladı. Bundan dolayı önümüzdeki yıl düzenlenecek olan kongrenin Türkoğlu Meslek Yüksekokulu tarafından Kahramanmaraş’ta gerçekleştirilecek olmasından duyduğu heyecanı belirterek, iki kurum arasında böylesi bir iş birlikteliğinin geliştirilmesinin gurur verici olduğunu ifade etti. 24 Haziran’da başlaması planlanan kongrenin gerçekleştirilmesinde kurum olarak ellerinden gelen tüm gayreti göstereceklerini vurguladı. Bu organizasyonun özelde Kahramanmaraş şehri ve ekonomisine genelde ise ülkemize büyük fayda sağlayacağına inandığını belirtti.

SAYILARLA ÜNİVERSİTEMİZ

37744

Öğrenci

98928

Mezun

1272

Akademik Personel

1256

İdari Personel

272

Aktif Program

30

Öğretim Elemanı Başına Öğrenci

157869

Kütüphane Kaynağı