KSÜ Logo

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi

Ulusal Lojistik ve Tedarik Zinciri Kongresi

10. Ulusal Lojistik ve Tedarik Zinciri Kongresi (ULTZK 2021) Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Türkoğlu Meslek Yüksekokulu ve Lojistik Derneği (LODER) işbirliği ile 24-26 Haziran 2021 tarihinde Kahramanmaraş’da düzenlenecektir.

Kahramanmaraş şehri Türkiye ekonomisi için önemli bir sanayi ve ihracat potansiyeline sahip üretim merkezlerinden biridir. Bu nedenle şehrin hedef dış pazarlara ekonomik açıdan etkin ve verimli bir şekilde ulaşabileceği lojistik çözümlerin üretilmesi gerekmektedir. Bunula birlikte Türkiye’nin ana ulaşım koridorlarından biri olan demir ipek yolu üzerinde bulunması; hem ülkemiz ekonomisini canlandırması açısından kritik önem taşımakta, hem de özellikle bölgemizdeki ihracatçı firmaların sahip oldukları pazara yakın olma rekabet avantajını çok yakın zamanda kaybetmesine sebebiyet verecek bir tehdit unsuru da olmaktadır.

Bu kapsamda Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Türkoğlu MYO ev sahipliğinde düzenlenecek olan 10. Ulusal Lojistik ve Tedarik Zinciri Kongresinin ana teması da “Lojistik Merkez ve Ana Ulaştırma Koridoru” olarak belirlenmiştir

Kongre kapsamında ülkemizin dört bir yanından katılım sağlayacak olan değerli akademisyenlerin sunumları yanı sıra, sanayi üretimi ve ihracat alanında faaliyet gösteren ve ilgili kamu kurumu ile lojistik hizmet sağlayıcısı sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek özel oturumlar düzenlenecektir. Hem akademik hem de sektörel oturumlar ile uygulamada karşılaşılan sorunlar tartışılarak etkili ve hızlı çözüm önerileri geliştirilmesine odaklanılacaktır.

Kongreye katılımlarınızı bekler, sizleri Haziran ayının sonlarında Kahramanmaraş’ın en güzel günlerinde şehrimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağımızı ifade eder ve saygılarımızı sunarız.

         Kongre Başkanları

       Dr. Öğr. Üyesi  İbrahim Sarper KARAKADILAR                            Prof. Dr. Mehmet TANYAŞ

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi                                     Lojistik Derneği (LODER)

   Türkoğlu Meslek Yüksekokulu                                                    Maltepe Üniversitesi

Yönetim ve Organizasyon Bölümü                                             Ulus. Tic. ve Loj. Yön. Bölümü

SAYILARLA ÜNİVERSİTEMİZ

37744

Öğrenci

98928

Mezun

1272

Akademik Personel

1256

İdari Personel

272

Aktif Program

30

Öğretim Elemanı Başına Öğrenci

157869

Kütüphane Kaynağı